Vezmeme to tak, že se podíváme do dávné minulosti na to, jak si s dobou bez elektřiny poradili naši předci. Bylo téměř nemožné, aby lidé v pravěku vykonávali nějakou těžkou práci v noci. Jediná věc, která jim stačila, bylo světlo. To tvořili pomocí ohně, postupem času přišli i na to, že oheň lze udržovat několik hodin, což bylo velkým přínosem. Přišli i na fakt, že z ohně se dá získat nejen světlo, ale i teplo, to následně mohli používat k ohřátí, popřípadě opracování ulovené potravy. Dnes na tyto věci máme troubu či plotnu, což jsou produkty, bez kterých se dnes žádná domácnost opravdu neobejde, nebo spíše žádnou takovou neznám.
Světlo byla otázka, která stále ležela lidem v hlavě. Bylo pro ně téměř nepředstavitelné, aby měli nějaký stálý zdroj. Byla vynalezena žárovka, uvnitř které dochází k přeměně elektrické energie na světlo. Patentoval si ji v roce 1879 Thomas Alva Edison.
Čím se dá občany pobavit? Ano, divadlo, to byl prvotní nápad. Lidé ovšem museli cestovat i několik stovek kilometrů, aby představení viděli, a to nebylo pro každého úplně jednoduché, ve většině případů nedošlo k uspokojení této potřeby. Později tedy vzniklo vysílání, kdy docházelo k šíření vln. Zprvu došlo samozřejmě pouze k rádiovým přenosům, jelikož ještě nebyl vynalezen způsob na přenos obrazu.
Rádio ale znamenalo revoluci, vysílání bylo něco inovativního, nicméně vynalezení obrazového vysílání znamenalo revoluci ještě větší. Nejprve vysílání pouze černobílé, později barevné. Dnes jsou produkty jako rádio a televize součástí každé domácnosti. Spíše bych řekla, že rádia už nejsou tak moc v oblibě.
Vznikaly i zařízení na přehrávání hudby, což zastávaly walkmany a diskmany, přičemž dnes funkci tehdejších vynálezů zastává smartphone. Abych to shrnula, mobily už dnes zastávají v podstatě vše a bez nich by se dnes už málo kdo obešel. Je velmi těžké dělat ukvapené závěry v tomto ohledu, poněvadž se jedná o velmi diskutabilní téma.