1. Neposkytujte všechny své údaje.
– Při zakládání účtů jako je Facebook, Twitter atd. nemusíte udávat všechny své údaje. Omezte je na minimum.
2. Nastavte si správně účet
– Nastavte si prohlížet Cookies tak, aby umožňoval přístup ze stránek, které skutečně navštěvujete. Tím zamezíte tomu, aby o Vás shromažďovaly údaje i jiné stránky. Tímto krokem snižujete pravděpodobnost, že Vám někdo odcizí údaje.
3. Vybírejte heslo důkladně
– Nepoužívejte jako heslo své jméno nebo telefonní číslo. Na každém účtu mějte jiné heslo. Nepožívejte jako heslo jméno z jiného účtu. Používejte heslo, které kombinuje velká i malá písmena spolu s číslicemi. Dobře si rozmyslete, zda své heslo na stránce chce skutečně uložit. Je to sice pohodlné, ale nese to s sebou i rizika. Pokud počítač sdílíte s dalšími uživateli, mějte svůj účet zaheslovaný. Nikdy neukládejte hesla na přístrojích, které nevlastníte.
4. Dejte si pozor na to, co zveřejňujete
– Po vložení fotografie na Facebook či Instagram s fotografiemi může být manipulováno. Prakticky ztrácíte přehled o tom, co se s nimi bude dít dál. Dobře si rozmyslete, než vložíte na internet fotografie svých dětí. Obsah, který zveřejníte, může použít někdo jiný.
5. Nastavte si ochranu soukromí
6. Odhlašujte se
– Nezapomínejte se odhlásit ze svých účtů mimo jiné i z internetového bankovnictví.
7. Aktualizujte
– Kontrolujte, zda Vám proběhla automatická aktualizace operačního systému a antiviru v počítači. Počítačové viry se neustále vyvíjejí a tak je potřeba aktualizovat i svou obranu proti nim.
8. Pozor, kde se přihlásíte
– Nezabezpečené sítě jsou lákadlem pro hackery. Získat tak Vaše hesla a emaily, je pro ně velmi snadné.
9. Pozor na to, co instalujete
– Dejte si pozor, jaké aplikace si nainstalujete. Vždy kontrolujte, z jakých zdrojů aplikace pochází. Spolu s aplikací je totiž možné si stáhnout i virus.
10. Telefon nebo email?