Plavání je pohyb, který patří k těm nejprospěšnějším, které vůbec můžeme vykonávat. Posiluje nejen svaly, ale také ducha, takže pokud máte na zahradě bazén, měli byste ho využívat co možná nejvíce. Určitě vám to půjde k duhu. O samotný bazén je však nezbytné pečovat, jinak se může velice rychle stát, že se vám ve vodě přemnoží bakterie nebo kvasinky a vy budete nuceni vodu z bazénu vypustit, což je nejen neekonomické, ale také zdlouhavé.
Toho se ale můžete poměrně jednoduše vyvarovat, stačí jen používat vhodné dezinfekční prostředky. Dnes je jich na českém trhu k sehnání opravdu mnoho, stačí si jen vybrat.
Začít můžeme s chlórem. Ten je k dostání v mnoha variantách, ale největší popularitu má ve formě tablet, respektive klasického sypaného prášku. Tablety jsou obecně brány jako lepší, jelikož se takto dezinfekce daleko jednodušeji dávkuje. Přípravky obsahující chlór jsou rozhodně velice účinné, a to i v malém množství. Používají se standardně jak v malých zahradních bazénech, tak i u větších vodních ploch, které naleznete na veřejných koupalištích. Chlór má však jednu nevýhodu – dráždí. V případě, že vy nebo někdo z rodiny často trpí na ekzémy nebo má dokonce lupenku, měli byste se poohlédnout po jiném typu dezinfekce. Vhodný je například kyslík, ale pro lidi s kožní problémy je nejlepší klasická mořská sůl.
Mořská sůl v dostatečném množství spolehlivě zlikviduje všechny choroboplodné bakterie a dokáže si posvítit i na řasy, které se v bazénech občas objevují také. Navíc je sůl prospěšná pro pokožku, což je dalším výrazným plusem. Ovšem jsou zde i negativa. K tomu, aby sůl vykonala svou práci tak jak má, je potřeba ji zkombinovat se solonizačním zařízením, které nepatří zrovna mezi nejlevnější bazénové doplňky. Chcete-li se však koupat beze strachu z bakterií a zároveň něco udělat pro regeneraci své pokožky, vaše volba by měla padnout na mořskou sůl.